O TYM JAK CIESZYMY SIĘ CHWILĄ


Bywa niekiedy tak, że mimo ogromnych chęci nie spełnia się to czego tak bardzo pragnęliśmy. Urlop. Czeka na niego każdy. I nieważne czy lubimy swoją pracę, czy chodzimy do niej z obowiązku. Pragniemy czerpać jak najwięcej z uroków lata, zwiedzać nowe miejsca, spotykać się ze znajomymi, sączyć wino w ciepłą noc i oddawać się długim rozmowom. 
Nasz urlop zaplanowaliśmy już w marcu, zarezerwowaliśmy tygodniowy pobyt w górach, opłaciliśmy co trzeba i Bach! Zmiana pracy - brak urlopu, bo zacząć trzeba Już! Zadzwoniłam do pani z pensjonatu, że taka sytuacja i termin zwalniam. Swoją drogą życzę każdemu, aby napotykał na swojej drodze tak życzliwych i uczciwych ludzi. Jaka zatem perspektywa na wakacje? A no żadna. Pytanie tylko czy jest to powód do płaczu i rwania włosów z głowy. Sądzę, że nie. Wziąć należy pod uwagę fakt, że jeśli decydujemy się na zmianę pracy to tylko dlatego, że chcemy coś w życiu zmienić na lepsze. Nieistotne jakie powody nami kierują. Lepsza pensja, szef sadysta, potrzeba rozwoju. Zatem jeśli udało się to osiągnąć, nic tylko się cieszyć. Nie ma według mnie sytuacji w której nie znalazłoby się choć trochę pozytywów. Jak zatem sobie radzimy? Sobota to jedyny dzień, który mamy w całości do dyspozycji. Istotne jest zatem, aby spędzić ją w taki sposób, aby dało nam to dużo radości. 
Myślę, że takie sytuacje uczą nas prawdziwego korzystania i doceniania chwili. Tego co tu i teraz. Radości z małych rzeczy. Dochodzisz do wniosku, że nie musisz płakać, iż inni pojechali na weekend - tydzień nad morze, a ja mogę ewentualnie na jeden dzień. Cieszę się, że mogę choć na jeden dzień! Nagle zwykły sobotni grill, spotkanie ze znajomymi nabiera tak wielkiego sensu, że masz ochotę celebrować całym sobą. I tak oto mając do dyspozycji sobotę, gdyż w niedzielę już się żegnamy, staramy się spędzić ją najlepiej jak potrafimy.
Pamiętaj nigdy nie warto się załamywać lecz szukać w każdej sytuacji pozytywów. A Wam życzę mimo wszystko dużo pozytywnej energii, abyście wypoczęli, poznali cudowne miejsca i cieszyli się chwilą.

Pozdrawiam 
M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 puchowa czapka , Blogger